4. kolo štvrťfinále play off I. hokejovej ligy

13.03.2008 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - HK Ružinov 99 Bratislava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) - stav série 3:1
Góly: 2. Jasovský (Školiak, Žemba) v pres. , 26. Zúbek (Sučko, Bogdaň) v pres. 5:3, 43. Suja (Drevenák) v pres. , 60. Zúbek (Hurtaj) v pres. 5:3 - 5. Prokop v oslab. , 52. Ščepko (Ulehla) v pres.
Vylúčenia: 12:13 na 2 min. , navyše Iffka 10 NESPH.
Presilovky: 4:1
Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Majling - Gajan, Grečko,

Prešovčania sa opäť rýchlo ujali vedenia, keď v presilovke skóroval Školiak, avšak onedlho v oslabení Ružinov Prokopom vyrovnal. V 26. minúte Zúbek v početnej prevahe o dvoch mužov upravil na 2:1 pre Prešov. V polovici zápasu ubránili východniari dvojminútové oslabenie 3:5. Na začiatku tretej tretiny zvýšil Suja na 3:1 a potom mali Bratislavčania 73 sekundovú presilovku 5:3. V 52. minúte strela Ščepka opäť v presilovke o dvoch hráčov sa odrazila od korčule domáceho obrancu Sučka do bránky a bolo 3:2. V samom závere najprv zdvihli divákov zo sedadiel boxerské "vložky", aby štyri sekundy pred koncom skóroval do prázdnej bránky Prešovčan Dzúbek a upravil na konečných 4:2.
(TASR)

ŠHK 37 PATRÍCIA Piešťany - HK Spiš. N. Ves 2:8 (0:2, 1:4, 1:2) - konečný stav série 0:4, postupuje Sp. Nová Ves
Góly: 25. Valach (Románek), 59. Románek - 10. Novák (Pavol Hrubý, Kristian), 12. Staroň (Holečko), 24. Petruk (Saluga, Štolc), 30. Hübler (Jozef Hrubý, Hudáček), 34. Saluga (Mašlonka, Štolc) v pres. , 35. Novák (Staroň, Valečko) v pres. , 44. Mašlonka (Leskovjanský, Heizer), 50. Saluga (Ondov, Mašlonka)
Vylúčenia: 3:5 na 2 min. , navyše Peško 5+DKZ LAKET.
Presilovky: 0:2
Rozhodovali: Jonák - Krpelec, Zvrškovec
divákov: 556

HK 95 Považská Bystrica - HC 05 Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série 1:3
Góly: 40. Tománek v pres. 5:3 - 13. Holík (Ižvolt, Češík)
Vylúčenia: 0:-1 na 2 min. , navyše Majeský 10 NESPH.
Rozhodovali: Krist - Gašparík, Valach,

HK Trnava - HC Dukla Senica 5:1 (1:0, 1:0, 3:1) - stav série 3:1
Góly: 16. Ďuriš (Varga, Belko), 23. Hutár (Čunderlík, Feranec), 48. Kutálek (Baran), 49. Benedik (Holovič, Poláček) v pres. , 56. Lobotka (Stupka, Holovič) - 57. Vaškovič (Novák) v pres.
Vylúčenia: 5:5 na 2 min.
Presilovky: 1:1
Rozhodovali: Konc - Mášik, Novák